Acasa / Tenis / Monica Niculescu, Alexandra Cadantu si Alexandra Dulgheru eliminate in sferturi

Monica Niculescu, Alexandra Cadantu si Alexandra Dulgheru eliminate in sferturi

monica-niculescu

Toate cele 3 romance de la turneul Florianpolis au fost eliminate in sferturile de finala.

Alexandra Dulgheru a jucat in sfeturi cu favorita numarul 3 a turneului ( Klara Zakopolova) din Cehia. Alexandra abandonase la scorul 6-3 5-2 pentru jucatoarea din Cehia.Pornind din calificari, iar acest lucru se va vedea, de luni, în clasamentul mondial, acolo unde va ocupa locul 120, cu 21 de poziții mai sus fata de acum cateva zile.

Alexandra Cadantu a fost invinsa Yaroslava Shvedova 6-3 6-3. Meciul a durat o ora si 17 minute.

Monica Niculescu detinatoarea titlului al editiei trecute a jucat impotriva principalei favorite a turneului, Carla Suarez Navarro. Monica a castigat primul set 6-4, dar il pierduse pe al doilea cu 6-0. In setul decisiv fiind condusa de Carla cu scorul 4-1Monica Niculescu a decis sa abandoneze acuzand  o accidentare la piciorul drept.

Despre TenisAxyall Blog

Blog dedicat tenisului de camp

Vezi Altceva

Antrenorul lui Novak Djokovic, Goran Ivanisevic, testat pozitiv cu Coronavirus

Novak Djokovic Adria Tour, a continuat vineri cu anunțul că antrenorul lui Novak, fostul campion la Wimbledon …